Sivilceli Yüzler İçin Cilt Temizleme

Sivilce ve aknelerin en büyük sebebi yağlı ciltlerdir. Cildimizdeki yağ oranını dengelemek için özel kurutucu sabunlar kullanmak gerekmektedir.


Bildiğimiz sabun ve su ancak yağlı cildi olanlar için yararlıdır; geri kalanlar bunlardan kaçınmalıdır. Yağlı ciltler fazla yağdan temizlenmelidir. Bunun için zararlı bir madde kullanmadığınız sürece, düzenli ve sık temizliğe iyi cevap verirler. Temizlik ve makyajınızı çıkartmak için özel formüllü bir sabun ya da temizleyici kullanın
. Yüzünüzü su ve sabunla temizlerken (ya da karışık cildiniz varsa alın, burun ve çenenizdeki yağlı bölgeyi temizlerken) şöyle yapmaya çalışın:

Sivilce ve Aknelere Doğal Çözüm


  Yazın sivilce ve akneler azalı çünkü ultravioleışınlar cildin yağ oranını düzünler. Ciltteki yağ üretimi normal seviyelere gelir, bunun yanında denizin iyotlu suyu
cildimizi kurtur ve sivilce, acneler kaybolur. Güneşten kaldığımızda ten bronzlaşır sivilce lekeleri kaybolur cildimizle mutlu bir yaz mevsimi geçiririz.

 Ama kıi gelip çatınca iklim değişmesiyle birlikte, sivilcelerde artış görülür. Önce aşırı kuruma, sertleşme sonra da aşırı


Sivilce Akne Tedavisi

Sivilce genellikle hayatın en genç ve en güzel döneminde cildi etkiler. Cilt en güzel giysimizdir. En pahalı ve en güzel kıyafet bile lekelenirse değerini yansıtamaz. Cilt güzelliği dış görünüşte,

Sivilce ciltteki aşırı yağlanma ile oluşur. Sivilceli hastanın yüzünü normalden fazla yıkaması yağlanmayı azaltmaz. Cildi kuruttuğu için sabun benzeri temizleyiciler kullanılabilir. Nemlendirici ve benzeri ürünlerin mutlaka yağsız olanları kullanılmalıdır. Fondöten ve pudra gibi kozmetik ürünler kullanılmamalı, kullanılacaksa bile bunların yağ içermeyen çeşitleri kullanılmalıdır.

Yüzdeki Sivilceler Akne Sorunu


 Sivilce veya tıbbi adıyla akne  en sık görülen cilt hastalıklarından biridir ve ergenlik çağında insanların hemen tümü hafif veya ağır şekliyle bu sorunu mutlaka yaşamıştır. Bu yazıda sivilcelerin genel özelliklerine değil, sivilcelerin hangi durumlarda bir hastalığa işaret edebileceği konusuna değinilecektir.

 Halk arasında sivilce olarak bilinen akne vulgaris kıl folikülü ve buna bağlı yağ bezlerinin tekrarlayan bir hastalığıdır.